Форум «Найкращі соціальні проекти України»

Навесні , 17 квітня 2013р. в „УкраїнськомуДомі” в Києві пройшов перший форум „Найкращі соціальні проекти України”, в якому взяли участь 43 організації різних форм власності. На форумі було презентовано каталог «Найкращі соціальні проекти України», який містить 51 соціальний проект.

Регламент заходу включав проведення конференції «Нові тенденції та перспективи розвитку соціального партнерства в Україні», відкритого семінару: "Найкращий проект КСВ: як його підготувати та круглого столу на тему: "Відродження культурних цінностей в українському суспільстві: проблеми та шляхи їх вирішення".

Бізнес-компанії, державні і громадські організації поділились досвідом реалізацій своїх соціальних програм та обговорили коло питань щодо результатів роботи, планів на подальший розвиток та успішну співпрацю влади, бізнесу та суспільства.

Особливу увагу приділили темі вкладу бізнесу в соціальний розвиток. Директор Центру взаємодії бізнесу та суспільства Ростислав Курінько зазначив, що порівняно з іншими країнами, в Україні поняття соціальної відповідальності недостатньо розвинене, однак протягом останніх років ця тема активно обговорюється в ЗМІ. Як результат – навколо теми зібралась критична маса діалогів, яка потребує конструктивізму: узгодження та вибудовування механізмів успішної роботи.

«Будь-яка активність, в тому числі і соціальні, і екологічні проекти, – повинна мати подвійну ціль. По-перше, сприяти соціальному та сталому розвитку. А по-друге – бути корисними для самої компанії-ініціатора», - стверджує Ганна Данилюк, координатор Української мережі представництва Глобального договору ООН в Україні. Панні Ганна наголошує,що досягнути цього можна лише дотримуючись основних принципів Глобального договору, серед яких – анти корупція, екологічні норми, трудові відносини та права людини.


Відвідувачі та учасники Форуму мали можливість ознайомитись з експозицією представлених проектів, а також підтримати Проект Національної Декларації соціальної відповідальності.

Документ передбачає підтримку запровадження сучасних практик та взаємну відповідальність у трикутнику «влада-бізнес-суспільство»,такяк це є необхідною умовою євроінтеграції України та підтримки підвищення стандартів соціального розвитку, захисту навколишньогосередовища і фундаментальних прав людини.

Президент ICC Ukraine, Голова Громадської ради при МЗС України Володимир Щелкунов, коментуючи подію, зазначив: «Це надзвичайно слушна і своєчасна ідея створити таку перспективну платформу - Форум «Найкращих соціальних проектів України», на якій щороку національні і транснаціональні компанії, що ведуть свою діяльність в Україні, зможуть обмінюватися досвідом, презентувати проекти соціальної відповідальності, реагувати на потреби суспільства. Це те місце, де відверто і на рівних вестимуть діалог бізнес, громадськість і влада щодо спільного вирішення проблем соціальної сфери».

Нагадуємо, проведення форуму «Найкращі соціальні проекти України» ініціювали Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація Маркетингу» (УАМ) спільно з Українським національним комітетом Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine), Європейською Бізнес Асоціацією та компанією соціального маркетингу «О Два».

Свої соціальні програми і проекти на форумі представили державні структури, громадські організації, такі компанії як: «ДТЕК», «Ernst&Young», МТС, «Intel», «Укрсоцбанк», «PlatinumBank», «DHL Express», «YvesRocher», «САН ІнБев», «АВК» , «Тетра Пак», Благодійний фонд Маргарити Ващук та багато інших.


Підтримали Форум Міністерство соціальної політики України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство культури України та КМДА.

Важливими кроками реалізації цього масштабного проекту можна вважати підписання Національної декларації соціальної відповідальності 39 організаціями, а також початок роботи робочої групи при Координаційній раді з питань розвитку громадянського суспільства при Президенті України, яка має на своїй меті розробити Національну стратегію соціальної відповідальності.

Запрошуємо всіх бажаючих приєднуватися до співтовариства соціально відповідальних організацій, свої ініціативи, програми та проекти ви можете представити на форумі «Найкращі соціальні проекти України» -2014, який планується провести наприкінці березня 2014 року.